دوشنبه , ۲۴ شهریور ۱۳۹۳
آخرین محصولات

داستان فتح خیبر

داستان فتح خیبر

داستان فتح خیبر – روزی که ستاره فروزان اسلام در سرزمین ” مدینه” درخشید، ملت یهود بیش از قریش، عداوت پیامبر و مسلمانان را به دل گرفتند، و با تمام دسیسه ها و قوای خود، بر کوبیدن آن کمر بستند. یهودیانی که در مدینه و اطراف آن سکونت داشتند، به سرنوشت شومی که نتیجه مستقیم اعمال و حرکات ناشایست خود آنها ... ادامه مطلب »

جنگ جمل چیست

جنگ جمل

جنگ جمل چیست - حضرت علی علیه السلام در نخستین روزهای حکومت خویش، مشغول پاکسازی محیط جامعه اسلامی از حکام خود کامه ای شد که بیت المال مسلمانان را تیول خویش قرار داده، بخش مهمی از آن را به صورت گنج در آورده بودند و بخش دیگر را در راه مصالح شخصی خود مصرف می کردند و هر کدام در ... ادامه مطلب »

غزوه ذات الرقاع چیست

غزوه ذات الرقاع چیست

غزوه ذات الرقاع چیست - ” رُ قاع” ، در واژه عرب به معنای وصله ها است؛ از این نظر به این جهاد مقدس ، ” ذات الرقاع” می گویند که مسلمانان در این جبهه به یک سلسله پستی ها و بلندی ها برخوردند که بسان جامه وصله دار نمایان بود. گاهی گفته می شود از این جهت ” ذات ... ادامه مطلب »

غزوه ی بنی النضیر چه بود

غزوه ی بنی النضیر

غزوه ی بنی النضیر چه بود -  منافقان و یهودیان مدینه از شکست مسلمانان در احد و کشته شدن رجال علمی سخت خوشحال بودند و به دنبال فرصت بودند تا درمدینه شورشی برپا کنند و به قبایل خارج از مدینه بفهمانند که کوچکترین اتحاد و وحدت کلمه در مدینه وجود ندارد ، و دشمنان خارجی می توانند حکومت نوپای اسلام ... ادامه مطلب »

سخنان معصومین درباره حج

سخنان معصومین درباره حج

سخنان معصومین درباره حج - حج ، ظهور جلوه یار و تابش بارقه ملکوت است که دل را خلوتگاه دوست و اندیشه را معراج معرفت وشهود حق می کند . آنجا که حرم است ، جایی برای نامحرم نیست و آنجا که مظهر خداست ، جولانگاهی برای شیطان نیست که فرموده اند : – القـَلبُ حرم الله فلاتـَسکُن حَرَم الله ... ادامه مطلب »

سخنان امام خمینی درباره حج

حج از کلام امام خمینی

سخنان امام خمینی درباره حج - -    حج از آن روزی که تولد پیدا کرده ، اهمیت بُعد سیاسی اش کمتر از بعد عبادی اش نیست. -   حج تنظیم و تمرین ، و تشکل این زندگی توحیدی است. حج عرصه نمایش ، و آیینه سنجش استعدادها و توان مادی ومعنوی مسلمانان است . -    یکی از مهمات فلسفه حج ، ایجاد تفاهم و ... ادامه مطلب »

حدیث قدسی

حدیث قدسی

حدیث قدسی یعنی چه – قدس یعنی پاکی و حدیث قدسی از آن نظر که به ذات پاک خداوند نسبت داده می شود، حدیث قدسی است. البته وحی منزل نیست که رسول خدا از قول خداوند برای صحابه باز گوید. یعنی به عبارتی کلام قرآن نیست و حدیث هم نیست که از زبان پیامبر باشد، بلکه به واسطه جبرییل به وحی ... ادامه مطلب »

وظایف ملائک چیست

ملائک

وظایف ملائک چیست - جبرئیل فرشته‌ای است که وحی الهی را به پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آ له ) می‌رساند. او مـلک مـقـرب خـدا و بزرگ‌تر از جمیع فرشتگان که علم حضرت حق در او تـجـلی می‌کند و از او در طـریـقـه وحـی بـه فـرشـتـگـان پایین‌تر و کوچک‌تر – که تعدادشان بسیار است – تجلی و ظهور می‌کند ... ادامه مطلب »

حضرت اسرافیل

حضرت اسرافیل

حضرت اسرافیل - خداوند چهار فرشته ی بزرگ به نامهای اسرافیل، جبرائیل، میکائیل، و عزارئیل دارد که هر کدام یک لشکر بزرگ از فرشتگان را تحت فرمان خود دارند. و هر کدام کارهای مهمی در این جهان انجام می دهند. مثلا میکائیل و لشکریانش مامورند نعمتها و روزیهای خداوند را در بین تمام موجودات عالم تقسیم کنند یا حضرت عزرائیل ... ادامه مطلب »

نکاتی برای کلاس اولی ها

نکاتی برای کلاس اولی ها

نکاتی برای کلاس اولی ها - وقتی فرزند خود را برای رفتن به مدرسه آماده می کنید صرفاً حقایقی را به او بگویید که در مدرسه با آن روبرو می شود. اگر به جای این که به او بگویید مدرسه چه جای خوبی است و چقدر به او خوش می گذرد و با چه بچه های خوبی آشنا خواهد شد ... ادامه مطلب »

اضطراب امتحان چیست

اضطراب امتحان چیست

اضطراب امتحان چیست - بر خلاف تصور همگان، اضطراب همیشه مخرب نیست . میزان اندکی از اضطراب، تا آن اندازه که درانجام کارهای متفاوت اختلال ایجاد نکند نه تنها مضر نیست ، بلکه بسیارهم مفید واقع می شود وحتی به رشد و تکامل شخصیت و بهترانجام شدن کارها کمک فراوانی می کند. شاید رمز موفقیت و اکتشافات و اختراعات بشری ... ادامه مطلب »

چرا هنگام عصبانیت داد میزنیم

عصبانیت

چرا هنگام عصبانیت داد میزنیم - استادى از شاگردانش پرسید: چرا ما وقتى عصبانى هستیم داد می‌زنیم؟ چرا مردم هنگامى که خشمگین هستند صدایشان را بلند می‌کنند و سر هم داد می‌کشند؟ شاگردان فکرى کردند و یکى از آنها گفت: چون در آن لحظه، آرامش و خونسردیمان را از دست می‌دهیم. استاد پرسید: این که آرامشمان را از دست می‌دهیم ... ادامه مطلب »

لئو بوسکالیا

بیوگرافی لئو بوسکالیا

فلیس لئوناردو بوسکالیا (به ایتالیایی: Felice Leonardo Buscaglia) استاد دانشگاه، نویسنده و سخنران آمریکایی -ایتالیایی‌تبار- است. بوسکالیا در ۳۱ مارس ۱۹۲۴ متولد شد و در ۱۱ ژوئن ۱۹۹۸ در «گلنبروک» ایالت نوادا درگذشت. آثار  لئو بوسکالیا پاپا پدر من، لئو بوسکالیا، ترجمه نازی قلی، تهران: انتشارات تابش فرهنگ، ۱۳۸۲ در آغوش عشق (عشق در آثار لئو بوسکالیا)، لئو بوسکالیا، رضا ... ادامه مطلب »

هنر زن بودن

هنر زن بودن

هنر زن بودن - در حقیقت مهمترین نقش در روابط زناشویی بر عهده زن گذاشته شده است، زیرا گرمای خانه و خانواده از خورشید وجود او تامین می شود. او قادر است که روحیه افراد خانه را بهبود ببخشد و یا آنها را ناامید و اندوهگین کند. از آنجا که همه ما انتظار داریم با ازدواجمان بزرگترین و بهترین زندگی دنیا ... ادامه مطلب »

زندگی عشق و دیگر هیچ

لئوبوسکالیا

زندگی عشق و دیگر هیچ - من انسانی را دیده‌ام که اشک می‌ریزد و دیگران با ناراحتی به او نگاه می‌کنند، ممکن است کسی دستمال آورد، اما هرگز کسی آغوشش را نمی‌گشاید! می‌توانید عشق خود را آن‌طور که می‌خواهید و احساس می‌کنید ابراز نمایید. مسئله احساس کردن عشق در خود و در دیگران است. در حقیقت همه‌ی زیبایی ماجرا در ... ادامه مطلب »

نکاتی برای شنای کودکان

نکاتی برای شنای کودکان

نکاتی برای شنای کودکان - کلر چیست؟ کلر گازی است دارای بوی تند و زننده و به رنگ سبز متمایل به زرد. موارد استفاده کلر در صنعت زیاد بوده و عبارتند از: تولید پودرهای سفید کننده، در صنایع کاغذسازی و نساجی، ماده ضدعفونی کننده جهت ضدعفونی کردن آب آشامیدنی، استخرها و مواد زاید، تهیه ترکیب های کلردار آلی و معدنی ... ادامه مطلب »

ورزش و پیشگیری از پوکی استخوان

پیاده روی

ورزش و پیشگیری از پوکی استخوان - ورزش برای افراد ۶۰ سال به بالا:ورزش سبب افزایش قدرت استخوان‏ها و کند کردن روند پیشرفت پوکی استخوان می‏شود و همچنین قدرت عضلات را افزایش می‏دهد که این امر کمک می‏کند تا مفاصل حفظ شده و حرکات به آسانی انجام شود و انعطاف‏پذیری تاندون‏ها و لیگامان‏ها نیز بهتر شود. در نتیجه از زمین ... ادامه مطلب »

دستور پخت قورمه سبزی

قورمه سبزی

دستور پخت قورمه سبزی - مواد لازم: ادویه کاری: به مقدار لازم فلفل سیاه: به مقدار لازم گوشت خورشتی: ۵۰۰ گرم پیاز: ۱ عدد لوبیا چیتی: نصف پیمانه لیمو امانی: ۵ – ۶ عدد روغن مایع: به مقدار لازم ادویه کاری: به مقدار لازم نمک: به مقدار لازم سبزی قرمه: ۸۰۰ گرم خورش قرمه سبزی ابتدا سبزی را ریز خرد ... ادامه مطلب »

ورزش رفتینگ

رفتینگ

آشنایی با ورزش آبی رفتینگ تصور کنید همراه با دوستان سوار بر قایقی پارویی با جریان آب رودخانه همسفر هستید.از کنار دشت‌ها، ‌مزارع سرسبز و آبادی‌ها گذر کرده و روستاییان برایتان دست تکان می‌دهند. از میان کوه‌های سر به فلک کشیده و جنگل‌های انبوه می‌‌گذرید و حیواناتی را که در ساحل رودخانه آبتنی می‌کنند تماشا می‌کنید. به سکوت طبیعت گوش ... ادامه مطلب »

موسیقی مصر

موسیقی مصر

موسیقی عرب، تا آنجا که مستندات تاریخی نشان می دهند، ریشه در موسیقی قرن سوم ایران و امپراتوری بیزانس (قرن ۴ تا ۶ میلادی) دارد. موسیقی این ملل هم به نوبه خود به آثاری از یونانیان ارتباط پیدا می کنند که عاشق شعر و موسیقی بودند. موسیقی احتمالاً از آغاز تمدن و فرهنگ مصر با آن عجین بوده است. نقاشیهای ... ادامه مطلب »