سه شنبه , ۱۳ مرداد ۱۳۹۴
آخرین محصولات

رفع کهیر با طب سنتی

hee629

کهیر یعنی به وجود آمدن زخم و لکه های قرمز در پوست که در قسمتهای مختلف بدن ممکن است به وجود بیاید. یکی از راههای درمان آن  استفاده از  طب سنتی  است که در این مطلب مواد مفید برای درمان کهیر را به شما معرفی می کنیم. یک متخصص طب سنتی راه‌های رفع کهیر و خارش از منظر طب سنتی ... ادامه مطلب »

بادمجان در طب سنتی

hee656

خواص بادمجان را در طب سنتی می دانید؟ بادمجان از دیدگاه طب سنتی دارای خواص متعددی است که می‌توان به برخی از آن‌ها اشاره کرد. بادنجان مقوی معده، بازکننده‌ی انسدادها و گرفتگی‌های مجاری عروق بوده و مصرف آن با سرکه قابض شکم، مدر بول (ادرار) و با روغن ملین طبع است. بادنجان مسکن دردهای گرم، خوشبوکننده عرق و برطرف‌کننده بدبویی ... ادامه مطلب »

پیشگیری از چربی خون

hhh1358-blood-fat

چربی خون اگر از حد طبیعی بیشتر شود مشکلات بسیاری را به وجود می آورد و شرایط را برای ایجاد انواع بیماری های قلبی و سکته ها فراهم می کند. به طور کلی، عموم افراد جامعه باید از سن ۲۰سالگی نسبت به آزمایش چربی خون خود اقدام کنند. چنانچه سطح چربی خون شما طبیعی است، هر پنج سال یک بار ... ادامه مطلب »

نکاتی در مورد استفاده از کولرهای آبی

hhh987

با شروع فصل گرما کولرهای منازل روشن شده و گاها دچار مشکلاتی در سلامتیمان هم می شویم که به علت استفاده ی نامناسب از آنهاست. این نکات سلامتی را در استفاده از کولرهای آبی فراموش نکنید. هنگام استفاده از کولرهای آبی، اولین توصیه سلامتی که باید مورد توجه قرار بگیرد، تعویض سالانه پوشال‌های کولر و قرار نگرفتن در معرض باد ... ادامه مطلب »

جلوگیری از سرطان پوست با قهوه

ghah1

شاید شنیده اید که قهوه از سرطان پوست جلوگیری می کند اما دلیل آن را می دانید؟   دکتر سیامک روشن، متخصص پوست و مو به باشگاه خبرنگاران گفت: تلفیقی از ورزش روزانه به علاوه کافئین موجود در یک فنجان قهوه باعث نابودی سلول های سرطانی می شود که بر اثر اشعه ماورا بنفش خورشید در طول مدت ورزش روزانه ... ادامه مطلب »

تشخیص دیابت

dyabet3

برای تشخیص دیابت باید آزمایش خون داد و تشریح نتیجه ی آزمایش به این صورت است که اگر قند ناشـتای شـما زیر ۱۰۰ باشـد یک فـرد طبیعی ازنظرقـندخون هسـتید ونگرانی بابت بیمـاری دیـابت ندارید. اما اگر این عدد (قند ناشتای صبح) از ۱۲۶ بالاتر باشد و یا پس از مصرف ۷۵ گرم گلوکز یا همان شربت قندی که به شما ... ادامه مطلب »

تشخیص بیماری از روی لب

hhh1379-1

آیا لب هایتان ترک خورده‌اند؟ شاید کم‌خونی، شاید دیابت حالت لب‌های ترک‌خورده حالت شایعی است، در بسیاری از حالت‌ها ممکن است این مورد ناشی از توجه نکردن مناسب به لب‌ها یا عادت به کندن پوست آنها یا گاز گرفتن لب‌ها براثر تنش‌های عصبی باشد. گاهی هم این حالت می‌تواند ناشی از یک کم‌خونی خفیف باشد که اگر ناشی از این ... ادامه مطلب »

این ادویه از کاهش حافظه پیشگیری می کند

hhh1392

 طبق آزمایش محققان وجود رنگدانه کورکومین در زردچوبه خطر زوال عقل را کاهش می‌دهد و در تقویت حافظه مفید است. در این مطالعه ۴۸ نفر با سن بیش از ۶۰ سال که دارای قند خون بالا و بدون دیابت بودند مورد آزمایش قرار گرفتند؛ این افراد به ۴ گروه ۱۲ نفره تقسیم شدند که هر روز به آنها برای صبحانه ... ادامه مطلب »

پیشگیری از خشکی لب

hhh1416

ا این روشها از خشک شدن دهان پیشگیری کنید به طور متوسط از هر ۵ نفر یک نفر از خشکی دهان رنج می‌برد. در اکثر موارد افراد از کبره بستن دهان، سوزش زبان و خشکی و سوزش گلو شکایت می‌کنند. در هر حال خشک شدن دهان احساس ناخوشایندی برای فرد ایجاد می‌کند. در این مطلب چند روش ساده بیان می ... ادامه مطلب »

پیشگیری از خفگی

hhh1424-1

چه بچه ها و چه بزرگترها ممکن است دچار خفگی شوند. خیلی وقت‌ها بچه‌ها بخاطر وارد کردن اشیاء مخالف در دهانشان، دچار خفگی می‌شوند. افراد بزرگسال معولاً بخاطر داخل کشیدن دود یا تند غذا یا مایعات خوردن دچار خفگی می‌شوند. همه معمولاً یکبار در طول زندگی‌شان دچار این مشکل می‌شوند. این مشکل البته معمولاً خیلی کوتاه است و خطر جدی به ... ادامه مطلب »

پیشگیری از آلزایمر

hhh1425

  آلزایمر امروزه بسیار شایع شده و با اطمینان می توان گفت یکی از بدترین و سخت ترین بیماریهاست که بسیار آزاردهنده است. با افزایش سن حتی فراموشی های کوچک و معمولی افراد را دچار دلهره و ترس از اینکه دارند مبتلا به آلزایمر می شوند می کند. نظر به اینکه در سطح جهانی مواجه با سالمندی و طول عمر بیشتر ... ادامه مطلب »

یه حریم خلوت از هاتف اصفهانی

en5964

به حریم خلوت خود شبی چه شود نهفته بخوانیم به کنار من بنشینی و به کنار خود بنشانیم من اگر چه پیرم و ناتوان تو ز آستان خودت مران که گذشته در غمت ای جوان همه روزگار جوانیم منم ای برید و دو چشم تر ز فراق آن مه نوسفر  به مراد خود برسی اگر به مراد خود برسانیم چو ... ادامه مطلب »

شعله رمیده از فروغ فرخزاد

en5956

می بندم این دو چشم پر آتش را تا ننگرد درون دو چشمانش تا داغ و پر تپش نشود قلبم از شعله نگاه پریشانش می بندم این دو چشم پر آتش را تا بگذرم ز وادی رسوایی تا قلب خامشم نکشد فریاد رو می کنم به خلوت و تنهای ای رهروان خسته چه می جویید در این غروب سرد ز ... ادامه مطلب »

شعر تومور از مرتضی درویشی

en5960

قصه ام… قصه ی یک بیماریست… که جوابش کردند… و پزشکان گفتند… بگذارید که راحت باشد… مادرم فکر می کرد باز سرما خوردم… باز هم بر سر من داد کشید.. پسرم باز چه کردی با خود… و چه دلسوزانه… دست من می گیرد… نخورم باز زمین… پدر من دیروز… ترک سیگارش را… اولین بار شکست… آسمان بر سر من می ... ادامه مطلب »

رویم ز گریه بین چو گلین کاه زیر آب

en5932

رویم ز گریه بین چو گلین کاه زیر آب از شرم روی توست رخ ماه زیر آب ماهی تنی و می‌کنی از اشک من گریز نه ماهیان کنند وطن گاه زیر آب نی نی توراست عذر که مشک و میی بهم نی مشک و می شود آنگاه زیر آب تخم وفاست دانهٔ دل چون به دست توست خواهی به زیر ... ادامه مطلب »

خراب از باد پائیز خمارانگیز تهرانم

en5750

خراب از باد پائیز خمارانگیز تهرانم خمار آن بهار شوخ و شهر آشوب شمرانم خدایا خاطرات سرکش یک عمر شیدایی گرفته در دماغی خسته چون خوابی پریشانم خیال رفتگان شب تا سحر در جانم آویزد خدایا این شب آویزان چه می خواهند از جانم پریشان یادگاریهای بر بادند و می پیچند به گلزار خزان عمر چون رگبار بارانم خزان هم ... ادامه مطلب »

غم بگذرد از من چو به من برگذری تو

he3527

غم بگذرد از من چو به من برگذری تو آن لحظه شوم شاد که در من نگری تو از نازکی پای تو ای یار دل من رنجه شود ار سوسن و نسرین سپری تو وین دیده روشن چو من از بهر تو خواهم خواهم که بدین دیده روشن گذری تو ای ناز جهان پیرهنی دوختی از ناز بیمست که این ... ادامه مطلب »

عادات تغذیه ای بیماری زا

he894

  عادات غذایی بیشترین نقش را در سلامتی دارند با یک تغذیه ی خوب می توانید سلامتی خود را تضمین کنید و برعکس با تغذیه نادرست روز به روز بیمارتر خواهید شد. ▪ عادت اول: افراط در مصرف کربوهیدرات و ابتلا به کبد چرب متاسفانه برخی از افراد، تمایل زیادی به مصرف انواع کربوهیدرات ها مانند نان و برنج دارند ... ادامه مطلب »

سرطان غده ی تیموس

he1746

آیا می دانید غده ی تیموس در کجا قرار دارد؟  سرطان غده ی تیموس را شنیده اید ؟ غده تیموس در جلو و بالای قلب قرار دارد. رشد سرطان غده تیموس آهسته می باشد و زمانی که در مراحل اولیه تشخیص داده شود، روند خوبی خواهد داشت. سرطان تیموس در بین مردان شایع تر است و بیشتر در سنین ۴۰ ... ادامه مطلب »

سکته ی گوش

he1730

سکته ی گوش را شنیده اید؟ اصطلاح جالبی است این مطلب را در این مورد مطالعه نمایید تا اطلاعاتی در این زمینه کسب کنید. پزشکان می‌گویند از هر ۵۰۰۰ نفر یک نفر به این بیماری گرفتار می‌شود، اما سکته گوش چگونه بیماری‌ای است؟ آیا واقعا اتفاقی که در سکته‌های قلبی یا مغزی برای عضو رخ می‌دهد، اینجا هم بــــا همان ... ادامه مطلب »

x